Ubezpieczenia OC – kalkulator i inne narzędzia

Szkolenia poprawiające kwalifikacje zawodowe
Finanse

Ubezpieczenia OC - kalkulator i inne narzędzia

Zawierając ubezpieczenie OC nie jesteśmy już skazani na pomoc agenta jednego z popularnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Możemy bowiem wykorzystać różnego rodzaju internetowe narzędzia, aby nie tylko samodzielnie policzyć składkę, ale i znaleźć najbardziej odpowiednią dla nas ofertę.

Wybierz ubezpieczyciela i oblicz OC

Pierwszym krokiem na drodze do zawarcia korzystnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej naszego pojazdu jest trafny wybór ubezpieczyciela. Na polskim rynku sytuacja zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat i zamiast kilku towarzystw ubezpieczeniowych mamy do dyspozycji co najmniej kilkanaście. Warto przejrzeć ich oferty, a także skorzystać z możliwości samodzielnego obliczenia składki ubezpieczenia OC – kalkulator, jaki bez trudu znajdziemy na stronach internetowych licznych ubezpieczycieli, z pewnością nam to ułatwi.

Wszystkich wymaganych wyliczeń dokona specjalny skrypt, jednak potrzebuje on do działania paru istotnych informacji o naszej historii w poprzednim towarzystwie ubezpieczeniowym, a także pojeździe, jaki staramy się ubezpieczyć. Wielką zaletą tego rodzaju kalkulatorów jest fakt, iż dokładnie wyliczoną wysokość składki otrzymamy już po kilku minutach (z czego większość czasu i tak poświęcimy na wprowadzenie danych do formularza). Trudno nawet porównywać tę sytuację do tradycyjnego spotkania z prawdziwym agentem ubezpieczeniowym – zwłaszcza biorąc pod uwagę kilkadziesiąt minut zmarnowanych na dojazd.

Oblicz swoje OC https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Kalkulator OC/AC a porównywarki ofert

Standardowy kalkulator OC/AC nie powinien być mylony z tzw. porównywarkami ofert różnych ubezpieczycieli. W niektórych przypadkach potrafią one co prawda z grubsza oszacować koszt wykupienia polisy u różnych ubezpieczycieli, jednak tylko i wyłącznie skorzystanie z dedykowanego kalkulatora (dostarczonego przez firmę, w której chcemy ubezpieczyć nasze auto) da nam wiarygodne rezultaty. Ponadto zazwyczaj działają one na zasadzie „oblicz OC i wykup polisę”, co oznacza, iż istnieje możliwość automatycznego przygotowania dla nas umowy.

Dodaj komentarz