Wygodny kredyt konsolidacyjny

Finanse

Wygodny kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest naprawdę wygodny. Zwłaszcza jeśli bierze się go w tym samym banku, gdzie ma się już inne zobowiązania. Jak to działa w praktyce?


Jeden zamiast wielu

W przypadku kredytów tego typu najważniejsze jest to, że mamy możliwość pozbycia się wszystkich innych zobowiązań finansowych, takich jak kredyt gotówkowy czy samochodowy, czyli innymi słowy, możemy już więcej nie martwic się o kredyt samochodowy, zadłużenie na karcie kredytowej, wykorzystany limit w koncie i kolejne raty kredytu hipotecznego. Jeśli ten ostatni też jest na horyzoncie, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ nasz kredyt konsolidacyjny będzie miał tak samo jak kredyt hipoteczny zabezpieczenie w hipotece. Nie jest to oczywiście samo w sobie sytuacją złą. Istotne jest to, że przy pomocy takiego kredytu będziemy mieli możliwość spłacenia wszystkich pozostałych zobowiązań i skupienia się tylko na jednym, nowym zobowiązaniu. Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

Kredyt konsolidacyjny to zwykle kredyt gotówkowy

Można oczywiście podnosić argument, iż kredyty konsolidacyjne są po prostu wygodniejsze, ponieważ zamiast kilku rat w miesiącu można spłacać jedną. W dzisiejszych czasach jest to oczywiście raczej słaby argument, ponieważ przypilnowanie kilku rat wcale nie jest takie trudne. Wystarczą zlecenia stałe. W praktyce znacznie ważniejsze jest to, że można uzyskać o wiele lepsze warunki kredytowania. Innymi słowy, oprocentowanie będzie niższe i w ten sposób kredyt będzie tańszy.

Nowe warunki

Jest kilka scenariuszy, w których klienci bardzo zyskują na kredytach konsolidacyjnych. Najważniejszym z nich jest możliwość zamiany drogich kredytów na kredyt tańszy. Kredyt konsolidacyjny bierze się bowiem zazwyczaj wtedy, kiedy istnieje możliwość zmniejszenia kosztu obsługi zadłużenia. Zamiana kredytów z oprocentowaniem na poziomie 10% na kredyty z oprocentowaniem 7-8% to naprawdę istotna różnica. Nie można jej bagatelizować. Trzeba mieć jednak na uwadze, że kredyt konsolidacyjny też zwykle mają swoje koszty, więc nie powinno się do nich podchodzić w sposób automatyczny bez przeliczenia wszystkiego.

Dodaj komentarz