Wykupywanie długów – informacje

Wykupywanie długów - informacje
Bez kategorii

Wykupywanie długów jest pakietem ostatniej szansy dla osób mocno zadłużonych i przekredytowanych. Najczęściej są to osoby w tak dramatycznej sytuacji że zmuszone są brać kolejne kredyty na spłatę tych poprzednich. Takie postępowanie wytwarza niestety tylko błędne koło rosnących długów. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest oddłużanie przez wykup długów.

Wykupienie długów może pozwolić danej rodzinie pożegnać się z długami. Obniżenie miesięcznych zobowiązań wobec kredytodawców do 1/4 obecnego poziomu pozwoli osobie zadłużonej powoli wyjść z długów.

Pierwszym krokiem w procesie jakim jest wykupywanie długów jest ich hierarchizacja pod względem ważności. W kolejności długi, którymi należy zająć się najszybciej to: długi honorowe, należności względem skarbu państwa, względem banków oraz zadłużenia pozabankowe (parabanki i tym podobne).

Następnie należy zabezpieczyć mienie osoby zadłużonej tak by nie padło ono łupem egzekucji długów. By ułatwić wszelkie procesy osoba zadłużona cały czas jest prowadzona przez pełnomocnika prawnego, który załatwia w imieniu zadłużonego sprawy we wszystkich instytucjach w których osoba ta jest zadłużona. Ochrona obejmuje zabezpieczenie tej osoby przed działaniami komornika, wierzycieli oraz przed windykacją. Dzięki takiej ochronie osoba zadłużona może bez lęku o swoje mienie zająć się pracą tak by być w stanie po kolei spłacać swoje wszelkie zadłużenia.

Mimo iż usługa wykupywania długów jest płatna warto ją rozważyć. Koszty tej usługi są stosunkowo niskie i można je rozłożyć w dogodnych ratach. Bez wątpienia warto rozważyć taką możliwość kiedy jest się w sytuacji, która wydaje się bez wyjścia. Jednorazowa zapłata ok 1500zł jest w stanie zdjąć z nas brzemię długów, które sięgają nieraz horrendalnych kwot.

Korzyści wynikające ze spłaty długów to przede wszystkim otrzymanie planu długoterminowej ich spłaty, który jest dostosowany do możliwości finansowych zadłużonego i zakończenie wywierania presji przez wierzycieli, która niejednokrotnie jest powodem problemów na tle psychologicznym.

Dodaj komentarz