Zanim weźmiesz kredyt, to musisz wiedzieć

Finanse

39. Zanim weźmiesz kredyt, to musisz wiedziećNiespodziewane wydatki to zawsze duży kłopot. Jeśli tylko nie masz odłożonych oszczędności to pamiętaj, że możesz wziąć kredyt gotówkowy, zwany też kredytem konsumpcyjnym lub pożyczkę gotówkową.

Pamiętaj, dobrze to należy skalkulować! Decydując się na wzięcie kredytu lub pożyczki gotówkowej, należy to poważnie przemyśleć.

Co warto jednak wziąć pod uwagę?

Za sprawą dobrze dopasowanej oferty możesz zmniejszyć ratę. Istotną kwestią jest także okres kredytowania. Warto jest go wydłużyć poprzez zmniejszenie miesięcznej raty, ale rośnie też ostateczna kwota, którą musisz spłacić. Pożyczając pieniądze, pamiętaj także o jednej generalnej zasadzie – trzeba wszystko dobrze skalkulować, by nie mieć problemów ze spłatą długu. Koszty kredytu i pożyczki. Czym jest prowizja? Jest to jednorazowa opłata, jaką pobiera się za pożyczenie pieniędzy, wliczona do pożyczonej sumy. Co to może oznaczać? Gdy zechcesz uzyskać kredyt lub pożyczkę na 1 tys. zł, bank pobiera prowizję np. 5 proc., czyli ostatecznie pożyczamy 1050 zł. Niekiedy bank nie pobiera jednak żadnej prowizji, ale łączy się to np. z wykupieniem ubezpieczenia, wzięciem karty kredytowej itp. Jeżeli chodzi o oprocentowanie – to comiesięczne odsetki, które są pobierane od udzielonej kwoty. Jeśli zatem pożyczasz 1 tys. zł – plus prowizja, czyli 1050 zł w oprocentowaniu np. 10 proc. na rok, to ogólna kwota, którą zwrócisz, wynosi 1260 zł. Obecnie maksymalne oprocentowanie to 10 procent. Nie bez znaczenia jest również ubezpieczenie – nie zawsze jest wymagane, np. tylko od określonej kwoty kredytu lub gdy bank obawia się o spłatę rat i żąda dodatkowego zabezpieczenia.

Myśl o korzyściach

Mając na uwadze korzyści płynące z tego faktu możliwe staje się, aby wpłynąć na wybór najlepszego rozwiązania. Kredyty gotówkowe przez internet bez wychodzenia z domu jest możliwe za sprawą możliwości dostępnych na rynku. Najtańszy kredyt samochodowy oferowany jest obecnie przez wiele banków działających na rynku. Sprawa nie może zostać przez nas zbagatelizowana wobec czego wymaga się, aby została ona w dokładny sposób przemyślana.

Dodaj komentarz