Biel tytanowa i pigmenty, a farba akrylowa

Biel tytanowa i pigmenty, a farba akrylowa
Bez kategorii

Do malowania mieszkania należy podchodzić perspektywicznie. Nie trzeba przed podjęciem decyzji o malowaniu zamartwiać się nieporządkiem w czasie odnawiania mieszkania, tylko zacząć sobie wyobrażać, jakie będzie piękne po odmalowaniu ścian we wszystkich pomieszczeniach. Takie nastawienie na pewno pomoże przetrwać niedogodności związane z malowaniem.

Zanim przystąpimy do odnawiania mieszkania, warto zadać sobie pytanie, jaka farba do ścian będzie najlepsza? Niełatwo podjąć od razu odpowiednią decyzję, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na rynku są dostępne najróżniejsze rodzaje farb do ścian. Jednym z najwłaściwszych i najbardziej sprawdzonych typów farb będzie farba akrylowa.

Farby akrylowe

Charakterystyczną cechą farby akrylowej jest odporność na zabrudzenia. W przypadku farby akrylowej można mówić o wyjątkowym spoiwie. W tej roli występuje żywica akrylowa. Ma to niebagatelne znaczenie dla właściwości farby akrylowej, ponieważ na pomalowanych nią ścianach tworzy się idealnie gładka powłoka, która nie tylko bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, ale także jest odporna na działanie czynników chemicznych i mechanicznych.

Farba akrylowa, zaliczana do grupy farb emulsyjnych, posiada w swoim składzie biel tytanową i pigmenty. Dzięki bieli tytanowej farba akrylowa charakteryzuje się wysoką przyczepnością i jest farbą dobrze kryjącą. Pigment natomiast odpowiada za kolor farby akrylowej. Taka mieszanina sprawia, że (po zapoznaniu się z jej właściwościami) łatwiej będzie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka farba do ścian?

Charakterystyka farby akrylowej

Dzięki zastosowaniu farby akrylowej można zwykle uzyskać gładką powłokę matową i elastyczną. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia można zmywać, nie obawiając się o uszkodzenia pomalowanej ściany. Farba akrylowa wyróżnia się wysoką jakością. Bardzo szybko schnie, co sprawia, że można w krótkim czasie pomalować dwie warstwy. Do malowania używa się najczęściej gładkiego pędzla albo wałka. W każdym z tych przypadków końcowy efekt jest zadowalający. Wybór koloru zależy wyłącznie od gustu malującej mieszkanie osoby.

Dodaj komentarz