Zainwestuj w swoją przyszłość – załóż lokatę inwestycyjną

Doskonały wygląd to przede wszystkim zdrowe zęby
Informacje

Zainwestuj w swoją przyszłość – załóż lokatę inwestycyjnąJeśli posiadasz pewną sumę pieniędzy, z którą jesteś w stanie pożegnać się na pewien czas, a jednocześnie liczysz na zysk większy niż na zwykłej lokacie – lokata inwestycyjna to coś dla ciebie.

Chodzi o to, że pieniądze, które przekażesz do banku zostają zainwestowane w akcje spółek na giełdzie – robią to jednak profesjonaliści, więc nie musisz się martwić o błędy, które być może popełniłbyś ty. Lokata inwestycyjna pozbawiona jest tego ryzyka utraty złożonego kapitału, przez swoją formę w najgorszym wypadku otrzymasz to, co wpłaciłeś do banku plus gwarantowane odsetki.

Lokata inwestycyjna

Brzmi jak zwykła lokata terminowa, prawda? Dlaczego więc nie zaryzykować właśnie z inwestycyjną? Jeśli inwestycje na giełdzie papierów wartościowych okażą się trafione, na twoje konto trafia zysk dużo większy, niż gdybyś tylko czekał na same odsetki. Musisz jednak liczyć się z tym, że część zysku z giełdy zabiera bank – to koszt, który ponosisz za brak ryzyka. Ponadto lokaty inwestycyjne to inwestycja dość długa. Najczęściej banki zamrażają twoje pieniądze na ponad rok. Wypłata pieniędzy przed upływem tego terminu jest również nieopłacalna, ponieważ grozi nie tylko utratą odsetek, ale również części wpłaconego kapitału. Dlatego jest to opcja dla osób, które mogą sobie pozwolić na odstawienie dużej sumy pieniędzy na bok.

Lokata na emeryturę

Lokata inwestycyjna to świetna oferta dla osób, które odkładają pieniądze na odległe plany – na przykład emeryturę. Wtedy pieniądze można inwestować nawet kilkukrotnie i cały czas zwiększać ich liczbę na swoim koncie. Jednak w przypadku wydatków, o których wiemy, że mogą pojawić się w niedługim czasie, warto zdecydować się na lokatę terminową i to dość krótką – trzy- lub sześciomiesięczną. Oprocentowanie lokat bankowych terminowych nie jest tak atrakcyjne, jak w przypadku tych inwestycyjnych, ale nie musisz przejmować się odległym terminem zakończenia umowy. Jak widzisz, nie musisz bać się ryzyka – założenie lokaty praktycznie nic cię nie kosztuje, a może się opłacić. Zrób zapasy na czarną godzinę.

Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/oprocentowanie-lokat/

Dodaj komentarz